Duşakabin

Duş kabinleri, devamlı olarak tercih edilen ve tortulanmanın yoğun bir şekilde görüldüğü yerlerden ibarettir. Özellikle uzunca bir süredir tercih edilen duş kabinlerinin plastik ve cam bağlantı noktalarında sararmalar ya da küflenmeler meydana gelecektir. Bunlar genellikle iyi temizlenmemiş şampuan ve sabun artıklarından kaynaklanmaktadır. Bununla beraber duşakabin camlarında da kireç ve su lekeleri kötü bir görüntüye ve matlaşmaya sebebiyet verecektir. Duş kabini temizliği için kullanılabilecek çok sayıda temizlik ürünü mevcut haldedir. Bazı kireç sökücü malzemeler, banyo zeminleri için üretilen özel sıvı ve krem malzemeler işinizi görebilecektir. Camla çerçevenin bağlantı noktalarında meydana gelen kirleri de ince uçlu olan bir fırça ya da temizlik işlemi için kullanılabilecek bir diş fırçası ile gidermeniz mümkündür.

Ayrıca doğal özellikli temizlik malzemesi kullanmak isteyen kişilere belirtilen tavsiye ise, sirkeden ibarettir. Evlerde pek çok alanda kullanılabilen sirke, bu tür bölgeler için de idealdir. Nasıl bir malzeme kullanılırsa kullanılsın, bunlar sağlık konusu için zararsız durumda olsa bile uygulandıkları alandan iyice temizlenmesi gerekir. Kalıntıların temizlenen bölgeye zarar verebileceğini kesinlikle unutmamak gerekir. Gelişen teknoloji alanına ayak uydurabilen üretici şirketler, birbirinden özel duşakabin sistemlerini piyasaya sürmüştür. Bu günlerde piyasa genelde müzik yayını yapan, suyun sıcaklık değerini otomatik şekilde ayarlayan, 20 farklı noktadan basınçlı şekilde su püskürten, telefonlu, havalandırmalı ve kompakt duş kabin sistemleri satışa sunulmaktadır. Birbirinden etkileyici duş kabin sistemlerinin ne yazık ki kalitesi düşük olanları da görülebiliyor.

Tüm bunların yanı sıra duş kabin sistemlerini üretenlerin sayısı 250’i aştığından dolayı sektör genelinde kırıcı ve kıyıcı bir rekabet gözlenmektedir. Çok sayıda şirket, rekabet konusunda öne çıkmak adına fiyat aralıklarını düşük tutmaktadır. Böyle bir düşüşü sununca da maliyeti kurtarabilmek adına kalite düzeyinden taviz vermeleri gerekmektedir. Kalitesi düşük duşakabin sistemleri nedeniyle ciddi anlamda bir ev kazası yaşanabilir. Yani bir arızayla karşılaştığınız zaman yardım talep etmek için karşınıza herhangi bir muhatap bulamayabiliyorsunuz. Ufak bir arıza nedeniyle elinizde mevcut olan duş kabinini atarak yepyeni bir duş kabini almak durumunda kalabiliyorsunuz.