Pvc Kapı sistemleri

PVC kapılar iş yeri, konut, kamu binaları ve ofis gibi bütün yaşam ortamlarında tercih edilmektedir. PVC kapı sistemleri genelde balkon kapıları, WC ve banyo kapısı olarak kullanılmasının yanı sıra iç alanlarda oda kapıları olacak şekilde de tercih edilmektedir. Hatta son dönemlerde geliştirilen yepyeni kilit sistemleri ve darbelere karşı mukavemetli dekoratif plakalar sayesinde PVC kapı modelleri, dış kapı şeklinde de tercih edildiği görülmektedir.

Genelde balkon kapıları olarak tercih edilen PVC kapılar, iç tarafa açıldığı gibi alan kısıtlaması olan alanlarda dışa doğru açılabilen şekilde de üretilebiliyor. PVC kapılar, binaların ve iç ortamların mimarisi doğrultusunda beyaz renklerde olduğu gibi aynı zamanda ahşap görünümlü olarak belirtilen budaklı meşe, altın meşe, sedir, ceviz ve maun desenlerinde lamine kaplı olacak şekilde üretilebiliyor. Ayrıca lamine alternatiflerinde hem iç hem de dış bölümü farklı renklerde uygulanabiliyor. PVC kapı modelleri, alüminyum ya da ahşap kapılar ile kıyaslandığı zaman dış ortamın etkilerine yani yağmur ya da güneş ışığı gibi etkilere çok daha mukavemetli yapıdadır. Temizlikleri ve bakımları da son derece kolay olacaktır.

Aksesuarlarının da 6 ay arayla yağlanması PVC kapı sistemlerinin uzun seneler sağlıklı olacak şekilde çalışabilmesi adına yeterli olacaktır. PVC kapılar, mimarilere uygun olacak şekilde kemerli de üretilebiliyor. Kemerli şekilde tanımlanan PVC kapılar, bilhassa yuvarlak hatlara sahip olan yapılarda etkili bir şekilde kullanılabilir. Kemerli PVC kapı modelleri de isteğe bağlı olacak şekilde lamine kaplamalı şeklinde üretilebilir. PVC kapı sistemleri, ısı yalıtımları bakımından rakiplerine kıyasla çok daha büyük oranda avantaj sağlamaktadır.

PVC kapı modellerine 20 mm, 24 mm, 32 mm cam uygulaması yapılabildiği gibi aynı zamanda ‘sandviç’ panel şeklinde de tercih edilerek ısı yalıtımları artırılabilecektir. PVC kapı modelleri, sunmuş olduğu tüm bu avantajlar ile diğer rakiplerine kıyasla çok daha fazla tercih edilebiliyor. Sizler de mümkün olduğunu düşündüğünüz ve kullanım sağlayabileceğiniz alanlarda bu kapı sistemlerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Üstelik fiyat aralıklarının da uygun şekilde tutulması maddi açıdan size fayda sağlayacaktır.